2012 m. liepos 31 d., antradienis

Kiaušinienė dešrelėse

Labai paprasti ir vaikams patinkantys pusryčiai.


6 mažų dešrelių
1 kiaušinio
druskos, pipirų

Dešreles supjaustome išilgai į dvi dalis. Sujungiame jas mediniais pagaliukais. Kiaušinį įmušame į dubenėlį ir truputį paplakame, kad baltymas susimaišytų su tryniu, įberiame druskos, pipirų pagal skonį. Dešreles įdedame į įkaitintą keptuvę (su truputį aliejaus), į vidų šaukštu įpilame 1/3 kiaušinio. Kepame iš dviejų pusių. Prieš patiekdami ištraukiame medinius pagaliukus.



Skanaus!

2012 m. liepos 29 d., sekmadienis

Pyragas su agrastais ir migdolais

Šį receptą radau čia, kai turėjau agrastų ir norėjau ką nors išsikepti. Tai buvo pirmasis mano keptas pyragas su agrastais, bet turbūt bus ir paskutinis. Tešla gavosi labai skani, bet agrastai žiauriai rūgštūs, gal dėl to, kad ir šiaip nuo krūmų valgyti jų nemėgstu. Šio pyrago ragautojų nuomonės išsiskyrė: vieni valgė ir gyrė, kiti - raukėsi :) Taigi galiu pasakyti, kad tešlą tikrai dar ne kartą naudosiu kepiniams, bet agrastus pakeisiu mėgstamomis uogomis ar vaisiais.


250 g kambario temperatūros sviesto
150 g cukraus
3 kaušiniai
200 g miltų
100 g sumaltų migdolų
2 arb. šaukštelių kepimo miltelių
1 apelsino žievelių
4 valg. šaukštų džiūvėsėlių
600 g agrastų
3 valg. šaukštų rudojo cukraus


Minkštą sviestą išsukame iki purumo, įdedame cukraus ir vėl išsukame. Įdedame kiaušinius, po kiekvieno gerai išplakant. Miltus persijojame su kepimo milteliais bei su sumaltais migdolais ir palaipsniui įdedame į sviesto masę. Maišome, kol tešla taps vienalytė. Kepimo formą užklojame kepimo popieriumi ir joje paskirstome tešlą, išlyginame paviršių ir pabarstome jį džiūvėsėliais. Agrastus nuplauname, nukerpame kotelius ir barzdeles ir išdėliojame tešlos viršuje vienas šalia kito. Ranka lengvai juos paspaudžiame, kad maždaug pusę jų atsidurtų tešloje. Galiausiai pabarstome ruduoju cukrumi. Kepame iki 1750C įkaitintoje orkaitėje apie 35 min. (patikriname mediniu pagaliuku, kai bus švarus, t.y. be tešlos, pyragas jau iškepė). Atvėsiname ir supjaustome norimo dydžio ir formos gabaliukais.


Skanaus!

2012 m. liepos 27 d., penktadienis

Vaniliniai ledai

Tai buvo mano debiutas ledų gaminime. Receptą radau čia. Sužinojau vieną tiesą apie naminius ledus, kad juos gaminant geriau neskaičiuoti kalorijų, nes jos tikrai akies ne džiugina, bet užsimerkus ir paragavus, tikrai skanu, nors man buvo per riebu, kitą kartą gal bandyčiau mažinti grietinėlės riebumą.



400 ml 35 % grietinėlės
200 ml 12 % grietinėlės
150 g cukraus
1 nedidelė vanilės ankštis
1 arb. šaukštelio vanilinio cukraus
žiupsnelio druskos

300 m riebios grietinėlės pilame į puodą, įberiame cukraus, druskos. Vanilės ankštį perpjauname išilgai, išskabome sėklytes ir dedame į grietinėlę. Pačią ankštį taip pat dedame į puodą. Maišydami kaitiname ant vidutinės ugnies, kol ištirps cukrus. Nuimame nuo ugnies, pilame likusią grietinėlę, beriame vanilinį cukrų. Pamaišome, kad atvėstų iki kambario temperatūros, perpilame į didesnį dubenį ir statome į šaldytuvą, kad visiškai atvėstų. Tuomet išimame vanilės ankštį, o ledų masę statome į šaldymo kamerą su tuo pačiu dubeniu. Ledus kas 30 minučių 3-4 kartus išplakame mikseriu. Paskutinį kartą išplakę supilame į indą, kuriame šaldysime, ir šaldome, kol visiškai sustings. Siūlyčiau dar porą kartų permaišyti masę, kad nesusisluoksniuotų.


Skanaus!

2012 m. liepos 26 d., ketvirtadienis

Tiramisu

Šiandien yra mūsų su vyru vestuvių sukaktuvės. Praėjo jau keturi metai, kai sumainėme aukso žiedus. Atrodo, kad tai buvo visai neseniai, o mūsų gyvenimą užpildo laime ir džiaugsmu jau du mūsų vaikučiai :) Šią gražią progą paruošiau vyro mėgstamiausią desertą - tiramisu. Jau senokai receptą turiu nuo savo sesers ir kol kas nedrįstu bandyti kitų, gal kada nors.




240 g sausainių „Damų piršteliai“
didelis puodelis stiprios juodos kavos
5 arb. šaukštelių cukraus
žiupsnelio druskos
5 kiaušinių trynių
1 kiaušinio baltymo
500 g Mascarpone sūrio
90 g juodo šokolado

Padarome stiprią kavą (dideliam puodeliui 4-5 šaukšteliai su kaupu kavos) ir paliekame atvėsti.
Viename dubenyje ŠAUKŠTU išmaišome trynius, cukrų ir mascarpone sūrį. Kitame – išplakame kiaušinio baltymą su druska iki standžiu putų. Dvi mases šauktu sumaišome tarpusavyje.
Ant dugno pailgos formos dedame sluoksnį sausainių taip, kad uždengtų formą. Ant kiekvieno sausainio pilame po 1,5-2 šaukštelius kavos. Ant sudrėkintų sausainių dedame pusę sūrio masės, išlyginame. Galima šį sluoksnį apibarstyti 30 g smulkiai tarkuotu šokoladu, bet ne būtina (aš barstau). Tada ant viršaus vėl sausainių sluoksnis, kurį apipilame kava. Ant viršaus sudedame likusią sūrio masę, išlyginame ją ir ant viršaus dedame likusį smulkiai sutarkuotą šokoladą (šokoladą galima pakeisti karčia kakava, bet su šokoladu skaniau). Paliekame 3-4 val. šaldytuve, bet geriau visai nakčiai.




Skanaus!

2012 m. liepos 25 d., trečiadienis

Maltos mėsos kamuolėliai ant iešmo

Tai tie patys mėsos krepšeliai tik kitaip pateikti. Skanus, sotus ir gražus pietų patiekalas. 


500 g maltos mėsos
1 kiaušinis
1 valg. šaukšto krakmolo
2 arb .šaukštelio majonezo
česnako skiltelės
maltos mėsos prieskonių

apie 500 g skustų bulvių
druskos, pipirų
1 valg. šaukšto aliejaus


Maltą mėsą susimaišome su visais produktais.
Bulves apverdame pasūdytame vandenyje apie 10 min.
Drėgnomis rankomis suformuojame kamuolėlius. Ant medinių iešmelių mauname pakaitomis tai bulves, tai mėsos kamuolėlius.  Aliejų sumaišome su druska ir pipirais, aptepame bulves. Kepame iki 200° įkaitintoje orkaitėje apie 30 min., kol bulvės įgaus auksinę spalvą.


Skanaus!

2012 m. liepos 23 d., pirmadienis

Varškės pyragas su juodaisiais serbentais

Mėgstame mes juoduosius serbentus ir dabar toks laikas, kad norisi juos pilnai išnaudoti. Šio pyrago receptas gimė iš tų produktų, kurie buvo šaldytuve. Tiesa sakant, tai buvo turbūt pirmas kartas, kai pabandžiau improvizuoti ir gaminau ne pagal receptą. Ką gi, esu patenkinta rezultatu. Gal tokių bandymu ateityje bus ir daugiau :)



Padui:
100 g sviesto
100 g cukraus
1 kiaušinis
200 g miltų
žiupsnelis druskos

Pertepimui:
200 g juodųjų serbentų
100 g cukraus
2 valg. šaukštų vandens

Varškės masei:
250 g varškės (naudojau pusriebę 9%)
150 g kondensuoto pieno
2 kiaušiniai

Kambario temperatūros sviestą išsukame su cukrumi iki purumo. Įmušame kiaušinį ir gerai išplakame. Po truputį beriame miltus su druska ir maišome, kol gausime vienalytę tešlą. Pyrago kepimo formą išklojame paruošta tešla (naudojau silikoninę kepimo formą, todėl nieko tepti nereikėjo, jei naudosite kitą, tai kepimo formą reikia ištepti sviestu ir pabarstyti džiūvėsėliais, arba iškloti kepimo popieriumi). Praduriame padą kelis kartus šakute. Paliekame šaldytuve apie 30 min.
Juoduosius serbentus išplauname ir nuvarviname. Į puodą įdedame uogas, cukrų ir įpilame 2 šaukštus vandens. Kaitiname ant nedidelės ugnies, kad uogos suminkštėtų.
Išplakame kiaušinius. Įmaišome kondensuotą pieną ir varškę. Viską gerai išmaišome.
Pyrago padą kepame iki 1750C įkaitintoje orkaitėje 10 min. Tada po keliu minučių ant pado dedame paruoštą juodųjų serbentų masę, ant viršaus pilame varškės masę ir kepame iki 1750C įkaitintoje orkaitėje apie 20-25 min.



Skanaus!

2012 m. liepos 20 d., penktadienis

Varškės tortas su juodaisiais serbentais

Šį receptą radau čia, kai ieskojau ką pasigaminti su juodaisiais serbentais - mano mamos mėgstamiausiomis uogomis. Rezultatas puikus. Tiesa, pirmą kartą persistengiau su serbentų kiekiu, kitą kartą gaminau, jau sumažinus. Taip pat pasibaigus vasarai ir kai nebebus šviežių uogų ir vaisių, tortą puikiai pavyks pasigamnti ir su šaldytomis uogomis. Gerai, nes žiemą labai norisi vasaros skonio.



Biskvitui:
2 mažų kiaušinių
50 g miltų
60 g cukraus
20 g aliejaus
1 arb. šaukštelio vanilinio cukraus
½ arb. šaukštelio kepimo miltelių

Varškės kremui:
500 g kreminės varškės
200 g 35 % grietinėlės
100 g saldinto kondensuoto pieno
2 valg. šaukštų želatinos

Juodųjų serbentų užpilui:
350 g juodųjų serbentų (antrą kartą gaminus naudojau 250 g)
120 g cukraus (galima daugiau ar mažiau – pagal skonį) 
1,5 valg. šaukštų želatinos
3 valg. šaukštų vandens


Kiaušinius išplakame su cukrumi ir vaniliniu cukrumi. Įpilame aliejaus. Tuomet po truputį beriame persijotus miltus su kepimo milteliais ir lėtai plakame, kol masė taps vientisa. Torto formą (geriausia su nuimamais kraštais) išklojame kepimo popieriumi ir pilame į ją tešlą. Kepame iki 1500C įkaitintoje orkaitėje apie 15 min. (tikriname biskvitą mediniu pagaliuku - kai tešla nebelimpa, biskvitas iškepęs). Atvėsiname (galima nuimti kepimo popierių).
Želatiną, skirtą varškės kremui, užpilame 80 ml vandens ir pastatome išbrinkti (apie 20 min.). Varškę sumaišome su kondensuotu pienu. Grietinėlę išplakame iki standumo ir atsargiai įmaišome į varškės masę. Išmaišome iki vientisos masės. Želatiną ištirpiname ant nedidelės ugnies, atvėsiname ir išmaišome su kremu. Paruoštą kremą pilame ant biskvito ir statome į šaldytuvą, kol sustings ir paruošime juodųjų serbentų užpilą.
Želatiną, skirtą užpilui, užpilame 60 ml vandens ir paliekame išbrinkti. Serbentus beriame į puodą, įpilame 3 šaukštus vandens. Beriame cukrų ir paverdame ant nedidelės ugnies, kol serbentai suminkštės. Cukraus pilame pagal skonį, nuolat ragaujant, kokio saldumo sirupas. Želatiną ištirpiname ant nedidelės ugnies ir pilame ją į karštą serbentų sirupą, išmaišome. Būtinai atvėsiname ir užpilame ant jau sustingusio varškės kremo. Paliekame šaldytuve, kol sustings (geriausia per naktį).


Skanaus!

2012 m. liepos 18 d., trečiadienis

Keptos bulvės su rūkyta šonine

Kažkaip šitas patiekalas šaltinio neturi. Turėjau šaldytuve šoninės ir nusprendžiau ją apkepti su bulvėmis ir rezultatas puikus. Praktiškai nieko nereikia, o pietūs greitai paruošiami ir skanūs.


1200 g skustų bulvių
300 g šaltai rūkytos kiaulienos šoninės
1 valg. šaukšto aliejaus
druskos, pipirų


Šoninę supjaustome plonomis riekelėmis. Bulves apverdame pasūdytame vandenyje apie 10 min. Į kepimo formą sukrečiame apvirtas bulves, aptepame jas aliejaus ir prieskonių mišinių, ant viršaus išdėliojame šoninės riekeles ir kepame iki 200° įkaitintoje orkaitėje apie 30 min., kol šoninė gražiai apskrus.


Skanaus!

2012 m. liepos 16 d., pirmadienis

Pyragas su mėlynėmis

Tai tas pats pyragas su braškėmis tik su kitomis uogomis - mėlynėmis. Tik šį kartą sumažinau tešlos kiekį. Šio pyrago su mėlynėmis (kaip ir su braškėmis)  skonis yra puikus.



150 g sviesto
150 g smulkaus cukraus
3 kiaušiniai
150 g miltų
45 g bulvių krakmolo
¾ arb. šaukštelio vanilinio aromato
¾ (apie 10 ml) valg. šaukšto acto
beveik 1 arb. šaukštelio kepimo miltelių
apie 250 g mėlynių (galima ir daugiau)


Minkštą sviestą išsukame iki baltumo, įdedame cukrų ir vanilinio aromato ir vėl išsukame. Įdedame kiaušinius, po kiekvieno gerai išplakant, po to įpilame acto. Miltus persijojame su kepimo milteliais ir bulvių krakmolu ir palaipsniui įdedame į sviesto masę. Maišome, kol tešla taps vienalytė. Kepimo formą ištepame sviestu ir pabarstome džiūvėsėliais. Paruoštoje kepimo formoje paskirstome tešlą. Mėlynes nuplauname ir išdėliojame tešlos viršuje. Kepame iki 1750C įkaitintoje orkaitėje apie 30 min.


Skanaus!

2012 m. liepos 13 d., penktadienis

Kokoso pieno tortas

Šis tortas turi savo priešistoriją. Pirmą kartą jo paragavau, kai puseserė pagamino jį vėlykoms. Po to gamino mano sesuo, kurį nukreipė mane į Ilonos blogą. Susigundžiau ir aš. Tortas tikrai labai skanus, gaivus, visai ne riebus, tik savikaina jo nemaža. Torto pjūvio nėra, nes iškeliavo į svečius :)


Pagrindui:
300 g oreo sausainių
100 g sviesto

Masei:
800 g (800 ml) kokoso pieno
1 kg kreminės varškės
200 ml cukraus
3 valg. šaukštų želatinos

Papuošimui:
braškių, šokolado

Sausainius sumalame ir sumaišome su minkštu sviestu. Kepimo popieriumi išklojame tortinės dugną (naudojau 26 cm skersmens su nuimamais šonais). Statome į šaldytuvą.
Želatiną užpilame viena skardine (400 g) kokoso pienu ir paliekame apie 20 min. išbrinkti. Dedame į garų vonelę ir maišydami ištirpiname (neužviriname).
Varškę išsukame su viena skardine (400 g) kokoso pieno, įdedame cukraus ir gerai išmaišome.
Šiek tiek praaušusią kokoso masę su želatina įmaišome į varškės masę ir gerai permaišome. Supilame viską ant pagrindo. Dedame į šaldytuvą. Kai masė pradės stingti, po 15-20 min. papuošiame tortą braškėmis. Vėl dedame į šaldytuvą, kad tortas visiškai sustingtų, tada puošiame šokoladu.


Skanaus!

2012 m. liepos 11 d., trečiadienis

Mėlynių ir varškės pyragas

Šį receptą radau knygome "Metai Beatos virtuvėje". Labai skanus, toks drėgnas pyragas.



100 g sviesto
200 g cukraus
3 kiaušiniai
300 g tepamosios varškės
½ citrinos žievelių (orig. 1 citrinos žievelių)
200 g miltų
1 arb. šaukštelio kepimo miltelių
200 g mėlynių (orig. 250 g mėlynių)

Papuošimui:
6 valg. šaukštų mėlynių
2 valg. šaukštų cukraus


Minkštą sviestą išsukame iki baltumo, įdedame cukrų ir vėl išsukame. Įdedame kiaušinius, po kiekvieno gerai išplakant iki puraus kremo. Į masę šaukštu įmaišome tepamąją varškę. Smulkia tarka sutarkuojame geltonąją citrinos žievelės dalį ir suberiame į paruoštą masę, išmaišome.  Miltus persijojame su kepimo milteliais ir palaipsniui įmaišome į sviesto masę. Maišome, kol tešla taps vienalytė. Mėlynes nuplauname, nuvarviname ir įmaišome į pyrago tešlą. Kepimo formą ištepame sviestu ir pabarstome džiūvėsėliais. Paruoštoje kepimo formoje paskirstome tešlą. Kepame iki 1750C įkaitintoje orkaitėje apie 50 min. pagal originalą, man iškepė per 35 min. Jei pyragas paruduoja, bet vis dar yra skystas, pridengiame jį folija, kad daugiau neskrustų. Papuošimui skirtas mėlynes sutriname su 2 šaukštais cukraus (pasirenkame pagal skonį) ir užpilame ant iš orkaitės ištraukto karšto pyrago. Leidžiame jam atvėsti.



Skanaus!

Šaltibarščiai

Nežinau kaip ruošiami tradiciniai šaltibarščiai, juos gaminu taip, kaip išmokė mane mama. Pati jų nemėgstu,  bet vyras karštą vasaros dieną mielai atsigaivina šaltibarščiais ir visada pagiria, kad buvo labai skanu :)


1 l kefyro
500 ml marinuotų burokėlių
250 g agurkų
virtų kiaušinių
krapų
virtų bulvių


Agurkus sutarkuojame, įdedame marinuotus burokėlius, įpilame kefyro. Viską išmaišome. Patiekiame su krapais, virtais kiaušiniais ir virtomis bulvėmis. (Galima dar pridėti laiškinių svogūnų, bei grietinės)


Skanaus!

2012 m. liepos 9 d., pirmadienis

Braškių ir kivių marmeladas

Šį receptą radau vienoje iš parduotuvės Rimi skrajučių, kurias jau labai seniai renku. Uogienė-marmeladas gavosi labai aromatingas ir manau ilgai neužsistovės mūsų rūsyje :)


1000 g skiltelėmis supjaustytų braškių
300 g gabalėliais supjaustytų kivių
1/2 arb. šaukštelio maltų žaliųjų pipirų
1 citrinos žievelės
600 g uogienių cukraus


Braškes, kivius, žaliuosius pipirus, citrinos žievelę ir cukrų suberiame į puodą, užviriname ir verdame 5 min. Gerai nugraibome putas. Išpilstome masę į šiltus, gerai išplautus stiklainius. Uždarome ir laikome šaltai.
Iš išvardintų kiekių gaunasi apie 1,4 l marmelado.


Skanaus!

Braškių uogienė-džemas

Pats paprasčiausias ir labai skanus braškių uogienės receptas. Šaltą žiemos dieną uogienė puikiai tinka su lietiniais, varške ar tiesiog ant batono prie šiltos arbatos.


1500 g braškių
750 g cukraus


Braškes nuplauname, nuimame žiedelius. Įdedame į puodą ir truputį patriname, kad iš braškių išsiskirtų sulčių. Verdame, kol sutirštės. Tada įberiame cukrų ir maišydami vėl verdame, kol masė taps tiršta. Verdami gerai nugraibome putas. Išpilstome masę į gerai išplautus stiklainius. Uždarome ir laikome šaltai.
Iš išvardintų kiekių gaunasi apie 1,2 l uogienės-džemo.


Skanaus!

2012 m. liepos 7 d., šeštadienis

Kiaušinienė bulvių krepšeliuose

Šį receptą radau Redos tinklaraštyje. Patiko labai, tikrai bus gaminamas šis patiekalas ne vieną kartą. Tik sakyčiau, kad labiau tinka vėlyviems pusryčiams, nes yra ką nuveikti :)


Bulvių tešlai:
500 g bulvių
50 g sviesto
2 valg. šaukštų miltų
1 valg. šaukšto bulvių krakmolo
1 kiaušinis
druskos, pipirų pagal skonį

Įdarui:
3 dešreles
70 g fermentinio sūrio
4 kiaušiniai
2 valg. šaukštų majonezo
gerą žiupsnį druskos
smulkintų krapų


Išverdame bulves pasūdytame vandenyje. Padarome iš jų košę, įdedame sviesto, įmušame kiaušinį, įberiame miltus, krakmolą, druską, pipirus ir viską išmaišyti.
Dešreles supjaustome plonais griežinėliais ir pakepiname. Į dubenį įmušame kiaušinius, suberiame sutarkuotą sūrį, įdedame majonezo, įberiame druskos ir sudedame pakepintas dešreles, išmaišome.
Keksiukų formos kiekvieną duobutę ištepame sviestu, jose iš bulvių tešlos suformuojame krepšelius ir dedame į iki 2000C įkaitintą orkaitę apie 10 minučių. Tada ištraukiame iš orkaitės ir kiekvieną krepšelį užpildome įdaru ir vėl kepame apie 10-15 minučių.



Skanaus!