2017 m. balandžio 19 d., trečiadienis

Kiaušinių dažymas

Kiekvieną kartą lauki, lauki tų švenčių, o jos ateina ir akimirksniu praeina. Šiemet šventės buvo neįprastos, su daug sniego. Tad vietoj kiaušinių ridenimo lauke lipdėme besmegenį :)
Kiekvienais metais didžiausia problema man buvo baltų kiaušinių valymas nuo antspaudų, šiemet radau išeitį: tereikia antspaudą nutrinti actu ir tiek.
Šiemet kiaušinius dažėme kartu su vaikais. Toleruojame tik natūralius dažus, kas kart dažant gaunasi vis kitokios spalvos. Geriausios emocijos buvo matant rezultatą, kai kiekvieną margutį lydėjo nuostabos ir džiaugsmo emocijos. Keli variantai buvo įprastiniai, bet buvo ir naujienų, kurios maloniai nustebino. Taigi pristatau mūsų šių metų penketuką:


1. Raudonai oranžinės spalvos
Svogūnų lukštus sudedame į puodą, užpilame verdančiu vandeniu ir paliekame, kol visiškai atvės. Imame kiaušinį, jį įvyniojame į šlapius lukštus, tada į medžiagos gabalėlį, kad tuos lukštus prispaustų ir į puodą, kad kiaušinių nesimatytų.

2. Mėlynos spalvos
Mėlynąjį kopūstą kuo smulkiau supjaustome, sudedame į puodą, tarp kopūstų sudedame kiaušinius. Užpilame šaltu vandeniu, kad viską apsemtų ir įpilame šaukštą acto.

3. Žalios spalvos
Mėlynąjį kopūstą kuo smulkiau supjaustome, sudedame į puodą, tarp kopūstų sudedame kiaušinius. Įberiame šaukštą ciberžolės ir užpilame šaltu vandeniu. Įpilame šaukštą acto.

4. Geltonos spalvos
Sudedame kiaušinius į puodą, užpilame šaltu vandeniu ir įberiame du šaukštus ciberžolės. Įpilame šaukštą acto.

Taip paruoštus keturis puodus pastatome ant viryklės, nuo užvirimo verdame apie 8min. Nuimame nuo ugnies ir paliekame nakčiai.

5. Pilkai rudos blizgančios spalvos
Išverdame kiaušinius, nupilame vandenį ir užliejame juos kambario temperatūros raudonu vynu kol jie dar šilti. Paliekame nakčiai.


Iš ryto ištraukiame kiaušinius iš visų puodų, nuo pirmųjų nuimame medžiagą ir lukštus. Išiminėti kiaušinius reikia atsargiai, jokiu būdu negalima jų trinti, nes nuimsime dalį dažų. Sudedame juos ant grotelių ir leidžiame ramiai išdžiūti. Jei norime, kad margučiai blizgėtų, išdžiuvusius patriname tarp truputį aliejuotų rankų. Nereikia aliejumi tepti vyne margintų kiaušinių, nes jie ir taip gražiai blizga. Ant kiekvieno iš jų gavome žymiai tamsesnę dėmę, manau čia buvo actu valyta antspaudo vieta. Kitais metais actu patrinsiu visą kiaušinį, pažiūrėsime rezultatą.Smagaus dažymo!

2019 metų kiaušinių dažymo rezultatas:


Pastebėjimai:
1. Kitaip dariau su vynu: nevirtus kiaušinius užpyliau vynu ir viriau (10 min.). Palikau nakčiai. Gavosi žymiai intensyvesnė spalva.
2. Nauja spalva - gavosi rožinė. Išverdame kiaušinius, paliekame atvėsti. Žalius burokėlius sutarkuojame smulkia tarka, įpilame acto, išmaišome. Kiaušinius apdengiame burokėliais ir suvyniojame į maisto plėvelę. Paliekame nakčiai.

Smagaus dažymo!

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą