2013 m. gruodžio 29 d., sekmadienis

Sausainiai su karamele ir žemės riešutais

Šių labai skanių ir labai išvaizdžių sausainių receptą radau čia. Įvairių skonių derinys šiuose sausainiuose yra puikus! Riešutų ir karamelės masė gaunasi kieta(tokia ir turi būti), todėl reikia saugoti dantis ;)
Šiais metais tai bus paskutinis įrašas mano tinklaraštyje taigi linkiu Jums, mieli skaitytojai, gerų, darbingų, derlingų ir šiltų Naujųjų 2014 Metų! Tegul Jūsų svajonės virsta realybe, su Šventėmis :)



Tešlai:
150 g sviesto
250 g miltų
5 valg. šaukštų cukraus pudros
1 kiaušinis
16 g vanilinio cukraus
1 apelsino žievelių
žiupsnelio druskos

Karamelei:
¾ stiklinės cukraus
250 - 300 g žemės riešutų (galima ir sūdytų)
galima įdėti dar medaus, kad karamele būtų minkštesnė


Minkštą sviestą su cukraus pudra ir vaniliniu cukrumi išsukame iki purumo, įmušame kiaušinį, dar paplakame. Įberiame mitus su žiupsneliu druskos ir viską išmaišome iki vienalytės konsistecijos. Pabaigoje įdedame nuo apelsino nutarkuotas žieveles. Paruoštą tešlą paliekame šaldytuve apie 30 min.
Po to iš atšaldytos tešlos iškočiojame apskritimą apie 4 mm storio ir išspaudžiame norimos formos sausainiukus. Išdėliojame juos ant kepimo popieriumi išklotos skardos ir kepame iki 175ºC įkaitintoje orkaitėje apie 10-15 min. Ataušiname.

Keptuvėje ištirpiname cukrų visą laiką maišant (iš pradžių sušoks į gabalus, bet po to pradės lydytis ir karamelizuotis). Kai cukrus ištirps sumažinti ugnį ir įberti riešutus, išmaišyti. Labai greitai dedame po šaukštelį paruoštos karameles ant iškepto sausainio ir paliekame ataušti. Jei keptuvėje karamele greitai sukietės, reikia ją vėl pašildyti (tik atsargiai, kad nesudegtų).



Skanaus!

Bulvės švediškai

Šių bulvių kepimo receptą nusižiūrėjau čia, labai sužavėjo išvaizda. Darbo su bulvėmis truputį yra, bet norint jas išsikepti kažkaip kitaip ir sužavėti ragautojus šis receptas tikrai tinka.


šviežių vidutinio dydžio bulvės
aliejaus

3 valg. šaukštų sviesto
4 valg. šaukštų aliejaus
4 skiltelių česnako
žiupsnis druskos
žiupsnis juodųjų pipirų


Šviežias bulves gerai nuplauname. Kaip lengvai ir paprastai supjaustyti bulves galima paskaityti ir pažiūrėti čia.
Bulves iš visų pusių aptepame šlakeliu aliejaus. Išdėliojame ant kepimo popieriumi ar folija išklotos kepimo skardos. Kepame iki 200ºC įkaitintoje orkaitėje apie 15 minučių.
Per šį laiką prikaistuvyje sumaišome sviestą, aliejų ir labai smulkiai sukapotas česnako skilteles. Pakaitiname ant vidutinės ugnies, kol sviestas ištirps, o česnakas ims skleisti aromatą.
Praėjus pirmosioms 15 kepimo minučių, išimame bulves iš orkaitės. Šepetėliu aptepame jas maždaug puse pasiruošto sviesto ir aliejaus mišinio. Peiliu atsargiai šiek tiek praskleidžiame griežinėlius, kad šio mišinio patektų ir į tarpelius. Dedame skardą atgal į orkaitę ir kepame dar apie 20 min.
Praėjus šiam laikui, dar kartą pakartojame tą patį: apšlakstome bulves likusiu aliejaus ir sviesto mišiniu. Vėl stengiamės, kad jo patektų tarp bulvių griežinėlių. Apibarstome žiupsneliu druskos ir pipirais. Kepame dar 20–30 minučių, kol bulvės bus gražios aukso spalvos. Iškepusios bulvės turi būti apskrudusios ir traškios išorėje, o viduje – minkštos.


Skanaus!

Raugintų kopūstų sriuba su vištienos sparneliais

Labai paprasta ir labai skani sriuba, ypač tinka atgaivinti skrandį antrą dieną po baliaus :)


4-6 vnt. vištienos sparnelių
4 didelės bulvės
apie 200 ml raugintų kopūstų
2 česnakų skiltelės
druskos, pipirų, lauro lapų      

Į puodą įpilame vandens, užviriname jį, įberiame truputį druskos, vištienos sparnelius ir verdame apie 15 min. Bulves nuskutame ir sutarkuojame, įberiame į puodą, verdame dar 10 min. Sudedame į puodą raugintus kopūstus, įdedame česnako, pipirų ir lauro lapų. Verdame dar apie 20 min.


Skanaus!

2013 m. gruodžio 22 d., sekmadienis

Sluoksniuotos tešlos pyragas

Šio pyrago receptą radau irri tinklaraštyje, tik ten pavaidintas jis Tinginių Napoleonas. Knietėjo išbandyti. Taigi pyragas pagaminamas tikrai greitai, o laukti jo reikia gana ilgai. Tie kurie jį ragavo pasidalino į dvi stovyklas: vieniems labai patiko, kitiems buvo per saldu ar per riebu. Kitą kartą padaryčiau kažkokį rūgštesnį pertepimą, o šiaip gan įdomus "napoleono" variantas, tikriems tinginiams :)


500 g sluoksniuotos bemielės tešlos 
200 g kambario temperatūros sviesto (82 % riebumo)
1 indelio saldinto sutirštinto kondensuoto pieno (apie 390 g)
1 arb. šaukštelio vanilinio cukraus


Sluoksniuotos bemielės tešlos lakštelius supjaustome 1 cm pločio juostelėmis išilgai ir kepame iki 200ºC įkaitintoje orkaitėje kol apskrus. Atvėsiname. Kelioliką iškeptų juostelių atidedame į šoną papuošimui.

Minkštą sviestą išsukame iki purumo, supilame kondensuotą saldintą pieną ir suberiame vanilinį cukrų ir vėl išsukame iki vientisos masės.

Šiek tiek kremo paskleidžiame ant maistinės plėvelės per juostelių ilgį ir plotį (tiek kiek juostelių sudėsime), tada sudedame juosteles ant paskleisto kremo viršaus, vėl užtepame kremo, ant viršaus dar vienas sluoksnis juostelių, vėl kremas, ir vėl juostelės, užbaigiame kremo sluoksniu. Juostelių/kremo kalną maistinės plėvelės pagalba susukame į ritinį: tempiame vieną plėvelės galą, ant viršaus kitą, ir būtina tvirtai suspaudžiame viską į cilindro formos ritinuką ( tik nepersistengiame, kad neliktų košė).
Paruoštą pyragą paliekame šaldytuve nakčiai, o dar geriau dviem ar trims paroms - taip kremas spės geriau įsigerti į juosteles ir jas suminkštinti.
Po ar kelių parų laikymo šaldytuve pyragą išvyniojame iš maistinės plėvelės, ir aplipiname likusių tešlos juostelių trupiniais vis prispaudžiant delnu. Pjaustome riekelėmis ir skanaujame.


(Iš nurodyto kiekio produktų gavosi du ritinėliai)

Skanaus!

Imbieriniai sausainiai

Mūsų namai jau pakvipo eglute ir imbieriniais sausainiais, tai ženklas, kad Kūčios ir Kalėdos jau čia pat! Smagu, kad šventės atneša tiek daug laimės ir šilumos. Sausainių receptas iš knygos "Metai Beatos virtuvėje" ir jie labai, labai skanūs :) 


120 g sviesto
100 g medaus
5 valg. šaukštų pieno
200 g cukraus
1 arb. šaukštelio cinamono
1 arb. šaukštelio malto imbiero
½ arb. šaukštelio malto kardamono
¼ arb. šaukštelio maltų juodųjų pipirų
½ arb. šaukštelio malto muskato
350 g miltų (+50 g sausainiams kočioti)
½ arb. šaukštelio kepimo miltelių

Sviestą, medų, pieną ir cukrų sudedame į puodą ir kaitiname ant nedidelės ugnies, kol užverda ir ištirpsta cukrus. Į šį karštą sirupą beriame visus prieskonius ir dar leidžiame pavirti apie 5 min., maišome, kad prieskoniai pasiskirstytų sirupe.
Miltus persijojame su kepimo milteliais. Į mitų masę pilame šiltą sirupą ir gerai išmaišome. Tešla sušoks į vieną gumulą. Tešlą suvyniojame į maistinę plėvelę ir vienai valandai dedame į šaldytuvą, kad atšaltų.
Stalviršį pabarstome miltais, ant jo iškočiojame trečdalį tešlos, kočiojame labai plonai, kitaip sausainiai labai išsipūs. Išspaudžiame norimos formos sausainius ir dedame juos ant kepimo popieriumi išklotos skardos. Kepame iki 175ºC įkaitintoje orkaitėje apie 10-15 min. Kepimą stebime, nes labai greitai sausainiai geli sudegti.
Iškepusius sausainius galima apšlakstyti glaistu.




Skanaus!

2013 m. gruodžio 21 d., šeštadienis

Varškinės pynutės

Šitą receptą radau šiame tinklaraštyje. Tikrai bandelės yra lengvai pagaminamos ir labai skanios, rekomenduoju ;)


350 g miltų
2 arb. šaukštelių kepimo miltelių
žiupsnelio druskos
100 g cukraus
1 arb. šaukštelio vanilinio cukraus su vanile
180 g 9% riebumo varškės
1 kiaušinio baltymas
100 ml pieno
50 ml aliejaus


Miltus sumaišome su kepimo milteliais ir druska. Baltymą išmaišome su cukrumi ir vaniliniu cukrumi. Supilame pieną, aliejų, įmaišome varškę. Suberiame persijotus miltus ir užminkome tešlą. Tešlą padaliname į 12 dalių, tada kiekvieną dalį dar į 3. Iš kiekvieno gabaliuko suformuojame norimo ilgio juosteles ir supiname kasas. Galima kiaušinio trynį sumaišyti su 1 valg. šaukštu pieno ir aptepti bandeles ir pabarstyti cukrumi (aš nieko netepiau, tik iškepusias apibarsčiau cukraus pudra). Kepame iki 175° C įkaitintoje orkaitėje apie 20 min.



Skanaus!

2013 m. gruodžio 8 d., sekmadienis

Kiauliena su šonine

Kažkada kilo noras pasigaminti kažką paprasto ir skanaus. Manau, kad daugumai šeimininkių tai tikrai ne naujiena: kiaulienos faršą įsukti į šoninę ir išsikepti. Bandymas buvo nelabai vykęs (visų pirmą nepavyko plonai supjaustyti šoninę, antra - gražiai susukti), bet skonis tikrai atpirko viską. 


200 g maltos mėsos
400 g kiaulienos šoninės
1 mažas kiaušinis
¼ arb. šaukštelio mėsos prieskonių
žiupsnelis druskos


Šoninę supjaustome į juosteles. Į maltą mėsą įberiame prieskonius, įmušame kiaušinį ir gerai išmaišome. Imame mėsos dalį ir apvyniojame šoninės juostele, susmeigiame mediniu smeigtuku. Kepame iki 175º C įkaitintoje orkaitėje apie 50 min.


Skanaus!

Paukščio pieno pyragėliai

Šiuos saldainius gaminau pagal receptą iš knygos "Berniukai virtuvėje". Gavosi tikrai labai panašūs į paukščio pieno saldainius. Dar norėjau juos aplieti šokoladu, bet nebespėjau, manau būtų dar gardesni.


3 valg. šaukštų želatinos
150 ml vandens
200 ml 35% riebumo grietinėlės
100 g cukraus
500 g jogurtinės grietinės
3 šaukštai rūgščios uogienės


Želatiną užpilame vandeniu, paliekame apie 10-15 min., kol išbrinks.
Išplakame grietinėlę truputį paplakame, įberiame cukraus ir išplakame ją standumo, sumaišome su grietine ir uogiene. Želatiną pakaitiname kol ištirps, ataušiname. Įpilame į grietinės masę ir mišinį perpilame į maisto plėvele išklotą pyrago formą. Dedame į šaldytuvą ir laukiame kol sustings, tada supjaustome norimo dydžio ir formos gabalėliais.


Skanaus!

Apelsininis keksas

Man visą laiką mandarinai ir apelsinai asocijuojasi su žiemos šventėmis. Šio kekso receptą radau čia. Išsikepėme ir visi namai pakvipo kalėdine nuotaika. Kaip smagu, kad ir už lango balta balta kur dairais... :)


100 g sviesto
2 kiaušiniai
1 apelsino žievelės
100 g cukraus
125 g miltų
1 arb. šaukštelio kepimo miltelių


Miltus sumaišome su kepimo milteliais. Kitame dubenyje apie 5 min. plakame kiaušinius su cukrumi ir apelsino žievelėmis. Sviestą išlydome, ataušiname ir įpilame jį į kiaušinių masę. Dar paplakame kol masės susijungs. Miltus su kepimo milteliais įberiame į kiaušinių ir sviesto masę ir šaukštu išmaišome iki vienalytės konsistencijos. Kepimo formą išklojame kepimo popieriumi, joje paskirstome paruoštą tešlą. Kepame įkaitintoje orkaitėje  iki 175° C apie 35 min.



Skanaus!

2013 m. lapkričio 23 d., šeštadienis

Pyragas „Blondė“

Pyragas buvo gaminamas pagal knygą "Beatos virtuvė: kepinių knyga". Tai pyragas kiekvienam sukėlęs plačią šypseną veide dėl savo pavadinimo. Puikus ne tik pavadinimas, bet ir skonis. Tikrai rekomenduoju!


150 g baltojo šokolado
120 g sviesto
170 g miltų
100 g cukraus
150 g anakardžių riešutų
2 kiaušiniai
1 arb. šaukštelio vanilinio cukraus
žiupsnelio druskos


Sviestą su gabaliukais sulaužytu šokoladu ištirpiname garų vonelėje. Kiaušinius su cukrumi ir vaniliniu cukrumi gerai išplakame. Plakant plona srovele supilame ataušusią sviesto-šokolado masę. Į gautą masę suberiame miltus ir druskos, maišome, kol masė taps vienalytė. Galiausiai įdedame riešutus ir išmaišome, paskirstome juos tešloje. Kepimo formą išklojame kepimo popieriumi ir paskirstome joje tešlą. Kepame iki 170ºC įkaitintoje orkaitėje apie 25-30 min. (ar pyragas iškepęs patikriname mediniu smeigtuku).



Skanaus!

Varškės tortas papuoštas guminukais

Kai vaikų šventei norisi pagaminti kažką traukiančio vaikų akį, tai puikus sprendimas: gan paprastą lengvą ir gaivų varškės skonio tortą papuošti guminukais! Vaikams labai patiko.


Biskvitui:
3 kiaušiniai
50 g cukraus
1 arb. šaukštelio vanilinio cukraus
70 g miltų
žiupsnelio druskos

Kremo sluoksniui:
500 g liesos kreminės varškės
250 g Mascarpone sūrio
250 ml riebios grietinėlės (35%)
8 valg. šaukštų cukraus pudros
3 valg. šaukštų želatinos

Želė sluoksniui:
1 pak. norimo skonio želė
apie 150 g guminukų


Kiaušinius su cukrumi ir vaniliniu cukrumi išplakame iki putų. Miltus persijojame su druska ir suberiame į kiaušinių masę. Maišome, kol tešla taps vienalytė. Kepimo formą išklojame kepimo popieriumi, šonus ištepame sviestu. Paruoštoje formoje paskirstome tešlą ir kepame iki 150ºC įkaitintoje orkaitėje apie 20 min. Iškeptą biskvitą atvėsiname.
Želatiną užpilame vandeniu ir paliekame, kad ji išbrinktų. Paruošiame želė kaip nurodyta ant pakuotės, tik įpilame na 500ml vandens, bet apie 350ml, kad želė gautųsi standesnė.
Kreminę varškę sumaišome su mascarpone sūriu ir cukraus pudra. Grietinėlę išplakame. Išbrinkusią želatiną ištirpiname ant silpnos ugnies, truputį atvėsiname ir plona srovelė nuolat maišant įpilame į varškės-sūrio masę. paruoštą kremą užpilame ant paruošto biskvito ir paliekame apie 30 min. šaldytuve, kad sutvirtėtų.
Ant sutvirtėjusio kremo išdėliojame guminukus ir užpilame juos paruoštą žele. Paliekame šaldytuve, kad želė sustingtų, geriausia per naktį.


Skanaus!

Picos skonio sumuštinukai

Labai paprastas, elementarus ir tuo pačiu laaabai skanus užkandis ;)


prancūziško batono
apie 100 ml pomidorų padažo
apie 200 g tarkuoto fermentinio sūrio
picų skonio prieskonių (puikiai tinka ir maltos saldžiosios paprikos)


Batoną supjaustome plonomis riekelėmis. Sutepame jas pomidoru padažu. Užbarstome tarkuotą sūrį picos prieskonius. Kepame iki 200ºC įkaitintoje orkaitėje apie 5-10 min.



Skanaus!

2013 m. lapkričio 12 d., antradienis

Virtos vištienos salotos

Su šiomis salotomis "susipažinau" besisvečiuojant pas savo krikšto mamą. Ingridientai labai paprasti ir labai dera tarpusavyje. Beja riešutus galima naudoti pagal savo skonį, puikiai tiktų tiek migdolų, tiek anakardžio riešutai.


dvi pusės vištienos krūtinėlės be kaulo ir odos
100 g lazdyno riešutų
200 g raudonų vynuogių be sėklų
majonezo

Vištienos krūtinėle supjaustome kubeliais ir išverdame pasūdytame vandenyje. Lazdyno riešutus paskrudiname, nuimame luobeles ir stambiai sukapojame. Vynuoges supjaustome. Viską sumaišome su majonezu.


Skanaus!

Čili sriuba

Pirmą kartą čili sriubos teko ragauti Čili picerijoje. Ji mane sužavėjo! Todėl kilo noras išmokti gaminti pačiai. Receptą gavau iš savo sesers. Skonis gal ne visai toks koks picerijoje, bet tikrai ne prastesnis. Sriuba tobula rudens ar žiemos pietums, puikiai sušildanti iš vidaus.


600 g maišyto jautienos ir kiaulienos faršo
400 g pomidorų savose sultyse
400 g pupelių pomidorų padaže
čili pipirų (pagal skonį)
4 česnakų skiltelės
druskos, pipirų
fermentinio sūrio              


Faršą apkepame keptuvėje, dažnai maišome, kad būtų kuo smulkenis. Į puodą įdedame paruoštą faršą, pomidorus, pupeles. Išmaišome ir užviriname. Tada įdedame čili pipirų, česnaką ir kitus prieskonius.
Fermentinį sūrį sutarkuojame. Į lėkštę dedame tarkuoto sūrio, tada pilame sriubos ir ant viršaus pabarstome dar sūrio.
Valgome su česnakiniu batonu ar sumuštiniais (sviestą sumaišome su česnaku, prieskoninėmis žolelėmis ir užtepame juo batono riekeles, kepame orkaitėje kol apskrus).


Skanaus!

Afganai - traškūs šokoladiniai sausainiai

Sausainių receptą radau čia. Iškepiau juos ir nusinešiau į svečius. Truputį rizikavau, nes tada gaminau juos pirmą kartą ir nežinojau ar bus skanūs. Žodžiu sausainiai sulaukė tik pagyrimų tiek dėl išvaizdos, tiek dėl skonio :)


200 g sviesto
75 g cukraus                     
175 g miltų
25 g kakavos
50 g kukurūzų dribsnių
150 g šokolado (maišiau 100 g pieninio + 50 g juodojo)
graikinių riešutų puselių (tiek, kiek bus sausainių)


Kambario temperatūros sviestą su cukrumi išsukame iki purumo. Miltus sumaišome su kakava ir išsijojame. Įberiame į sviesto masę ir išplakame. Atsargiai įmaišome kukurūzų dribsnius.
Kepimo skardą išklojame kepimo popieriumi. Šaukštu išdėliojame sausainių tešlą. Kepame iki 175° C įkaitintoje orkaitėje apie 15 min.
Iškepusius sausainius atvėsiname. Šokoladą ištirpiname garų vonelėje. Ant kiekvieno sausainio viršaus užpilame maždaug po 1 šaukštelį ištirpinto šokolado ir iš karto, kol šokoladas dar nesustingo, įspaudžiame graikinio riešuto puselę.
Sausainius dar kartą atvėsiname, kad sustingtų šokoladas.



Skanaus!