2014 m. birželio 28 d., šeštadienis

Žagarėliai

Žagarėliai man visada asocijavosi su vaikyste ir žiema. Šį receptą turiu iš savo senelės, labai jį branginu. Atsimenu gana anksti pradėjau juos gaminti pati, pasidarydavau tešlos iš dvigubos normos ir vis kočiojau ir pjausčiau, tai tikrai užtrukdavo ir gaudavosi visas stalas išdėliotas žaliais žagarėliais, o po to kalnas iškeptų. Suvalgydavome labai skaniai. Dabar kepame juos ne tik žiemą, bet ir vasara, nes vaikai labai juos mėgsta, kai pamato sako: "O, tai mano mėgstamiausi". Manau, žagarėliai taps ir jiems vaikystės maloniu atsiminimu ir šis receptas nukeliaus į jų receptų užrašus.


200-180 g miltų
3 kiaušinių tryniai
druskos
3-4 valg. šaukštų grietinės
1 arb. šaukštelio kepimo miltelių
1 valg. šaukštas brendžio
aliejaus kepimui
cukraus pudros pabarstymui


Į dubenėlį įmušame kiaušinių trynius, įberiame žiupsnelį druskos, įdedame grietinės, įpilame brendžio ir gerai išmaišome. Miltus persijojame su kepimo milteliais ir po truputį dedame į kiaušinių-grietinės masę.
Imame dalį tešlos, plonai iškočiojame, peiliu supjaustome tešlos blyną į stačiakampius, juos per vidurį perpjauname, vieną stačiakampio kraštą persukame per perpjautą vietą ir kepame keptuvėje įkaitintame aliejuje iš abejų pusių. Truputį ataušusius pabarstome cukraus pudra.



Skanaus!

Svogūnų laiškų ir sūrio keksas

Labai skanus, gražus ir viliojantis užkandis. Receptą radau čia, jis yra labai panašus į picos keksiukus. Rekomenduoju :)



200 g miltų
2 arb. šaukštelių kepimo miltelių
100 g tarkuoto kietojo sūrio (naudojau Džiugas)
druskos, maltų juodų pipirų pagal skonį
100 ml aliejaus
3 kiaušiniai
100 ml pieno
50 g svogūnų laiškų
50 g rūkytos šoninės


Viename dubenyje miltus sumaišome su kepimo milteliais, sūriu, druska ir maltais juodaisiais pipirais, kitame išplakame kiaušinius su aliejumi ir pienu. Sausą masę sujungiame su šlapia ir išmaišome iki vienalytės konsistencijos. Svogūnų laiškus ir šonine smulkiai sukapojame ir įdedame į tešlą, išmaišome. Kepimo formą patepame sviestu ir paskirstome joje paruoštą tešlą. Kepame iki 175ºC įkaitintoje orkaitėje apie 40-50 min.



Skanaus!

2014 m. birželio 11 d., trečiadienis

Trijų šokoladų tortas

Jau gana senai mačiau interneto platybėse šio torto nuotraukas, labai sužavėjo, bet vis delsiau išbandyti. Šiais metais, mamos dienos proga, pasiryžau. Recepto šaltinis buvo iš čia, bet kai pamačiau kiek grietinėlės reikia šiam tortui, tai iš karto nusprendžiau receptą "tobulinti" pagal savo skonį. Ir ką gi, rezultatas tiesiog nuostabus! Drąsiai galiu teigti, kad tai skaniausias mano gamintas tortas. Nėra jis toks vasariškas ir gaivus, bet labai šokoladinis, žodžiu nepakartojamas. Tikrai gaminsiu ne vieną kartą.



Pagrindui:
250 g šokoladinių sausainių (pavyzdžiui, “Selga”)
150 g ištirpinto sviesto

Juodojo šokolado sluoksniui:
200 g juodo šokolado
25 g sviesto
100 g grietinėlės (35% riebumo)
50 g liesos jogurtinės grietinės
1 valg. šaukšto želatinos
20 ml vandens

Pieniško šokolado sluoksniui:
200 g pieniško šokolado
25 g sviesto
100 g grietinėlės (35% riebumo)
50 g liesos jogurtinės grietinės
1 valg. šaukšto želatinos
20 ml vandens

Baltojo šokolado sluoksniui:
200 g balto šokolado
25 g sviesto
100 g grietinėlės (35% riebumo)
50 g liesos jogurtinės grietinės
1 valg. šaukšto želatinos
20 ml vandens


Torto pagrindas.
Blenderyje susmulkiname sausainius iki labai smulkių trupinių. Sviestą ištirpiname ir užpilame ant trupinių, išmaišome, kad masė susijungtų. Torto formą (naudojau 26 cm skersmens) išklojame kepimo popieriumi (šį kartą kepimo popierių paleidau iki formos kraštų viršaus, kad gaučiau nelygų šoninį paviršių). Paruoštoje kepimo formoje paskirstome birią trupinių masę, gerai ją paspaudžiame, išlyginame paviršių ir dedame į šaldytuvą.

1 sluoksnis – juodojo šokolado.
Želatiną užpilame vandeniu ir paliekame išbrinkti. Grietinėlę išplakame iki standumo. Juodąjį šokoladą kartu su sviestu ištirpiname garų vonelėje, paliekame kelias minutes, kad atvėstų. Įdedame grietinės, išmaišome iki vientisos masės, įdedame išplaktos grietinėlės, išmaišome. Išbrinkusią želatiną ant silpnos ugnies ištirpiname, minutėlę maišant atvėsiname ir plona srovele (maišant) įpilame į šokolado masę. Paruoštą juodojo šokolado masę paskirstome ant pašalusio pagrindo ir dedame į šaldytuvą, kad sustingtų.

2 sluoksnis – pieninio šokolado.
Želatiną užpilame vandeniu ir paliekame išbrinkti. Grietinėlę išplakame iki standumo. Pieninį šokoladą kartu su sviestu ištirpiname garų vonelėje, paliekame kelias minutes, kad atvėstų. Įdedame grietinės, išmaišome iki vientisos masės, įdedame išplaktos grietinėlės, išmaišome. Išbrinkusią želatiną ant silpnos ugnies ištirpiname, minutėlę maišant atvėsiname ir plona srovele (maišant) įpilame į šokolado masę. Kad sluoksniai geriau susikibtų pirmąjį sustingusį sluoksnį truputį subraižome šakute, tada paruoštą pieninio šokolado masę paskirstome ant juodojo šokolado sluoksnio. Paliekame šaldytuve.

3 sluoksnis – baltojo šokolado.
Želatiną užpilame vandeniu ir paliekame išbrinkti. Grietinėlę išplakame iki standumo. Baltąjį šokoladą kartu su sviestu ištirpiname garų vonelėje, paliekame kelias minutes, kad atvėstų. Įdedame grietinės, išmaišome iki vientisos masės, įdedame išplaktos grietinėlės, išmaišome. Išbrinkusią želatiną ant silpnos ugnies ištirpiname, minutėlę maišant atvėsiname ir plona srovele (maišant) įpilame į šokolado masę. Sustingusį pieninio šokolado sluoksnį truputį subraižome šakute, tada paruoštą baltojo šokolado masę paskirstome ant pieninio šokolado sluoksnio. Paliekame šaldytuve, kad tortas galutinai sustingtų.

Visiškai sustingusį tortą išimame iš kepimo formos ir dedame į tortinę, puošiame kaip tik norisi (man jis labai gražus ir be jokių papuošimų, bijojau vaizdą sugadinti, todėl tokį ir palikau).




Skanaus!

Pflaumenkuchen – vokiškas pyragas su slyvomis

Praeitais metais išbandytas ir puikiai įvertintas slyvų pyragas (receptas iš čia). Manau vietoje slyvų galima drąsiai dėti mėgstamas uogas ar vaisius, pagal kiekvieno skonį.



Tešlai:
120 g sviesto
1/3 stiklinės cukraus
1 arb. šaukštelio vanilinio cukraus
1 kiaušinis
1 valg. šaukšto grietinės
žiupsnelio druskos
1 citrinos žievelės
1 ir ¾ stiklinės miltų
1 arb. šaukštelio kepimo miltelių
išvalytų, supjaustytų į keturias dalis slyvų

Trupiniams:
85 g sviesto
3/4 stiklinės miltų
1/3 stiklinės cukraus


Minkštą sviestą su cukrumi ir vaniliniu cukrumi išsukame iki purumo. Įmušame kiaušinį, vėl išplakame. Įdedame grietinės, citrinos žievelę, išmaišome. Įmaišome persijotus miltus su kepimo milteliais ir druska. Maišome, kol tešla taps vienalytė. Kepimo formos dugną išklojame kepimo popieriumi, šonus patepame sviestu. Paruoštoje kepimo formoje paskirstome tešlą, ant jos sudedame paruoštas slyvas.
Trupiniams sumaišome visus ingridientus, jei mėgstame galime įdėti cinamono ir kardamono. Užbarstome jais slyvų sluoksnį. Pyragą kepame iki 175° C įkaitintoje orkaitėje 45-50 min.



Skanaus!

Karamelinis pyragas su obuoliais

Po šiltų, saulėtų ir labai smagiu atostogų kimbame atgal prie darbų :)
Šio pyrago receptą radau knygoje „Beatos virtuvė: Kepinių knyga“. Pirmą kartą gaminau pagal receptą, kitą kartą neturėjau kefyro, tai pakeičiau jį grietine ir pienu, antrasis variantas patiko labiau. Pyragas skanus, purus ir saldus. Kaip daugelis pasakytų: kas gali būti geriau negu obuoliai ir karamelė :)



1 skardinė karamelizuoto sutirštinto pieno (pvz. „Rududu“)
80 g sviesto
2 kiaušiniai
150 ml kefyro (alternatyva 100 g grietinės + 50 ml pieno)
1,5 arb. šaukštelio kepimo miltelių
200 g miltų
žiupsnelio druskos
2-3 vidutinio dydžio obuolių (nuluptų apie 200 g)


Sviestą ištirpiname, sumaišome su karamelizuotu pienu (jei sunkiai maišosi, galima truputį pašildyti). Išplakame kiaušinius, įmaišome kefyrą. Įdedame sumaišytą sviestą su karamelę, paplakame, kad viskas susijungtų iki vientisos masės. Atskirame inde miltus sumaišome su kepimo milteliais ir druska. Sujungiame abi mases ir išmaišome. Obuolius nulupame ir supjaustome mažais kubeliais, įdedame juos į tešlą, išmaišome. Tešlą paskirstome kepimo popieriumi išklotoje skardoje (naudojau 19x26cm) ir kepame iki 175ºC įkaitintoje orkaitėje apie 30 min.



Skanaus!